Kontakt

 

Lapplands Lärcentra Gällivare

   
Besök oss i Kunskapshuset Postadress:
Postgatan 4 Lapplands Lärcentra
i centrala Gällivare Postgatan 2
  982 31 Gällivare
 E-post: larcentra.gallivare@lapplands.se  
   

 

 Här hittar du kontaktuppgifter till alla våra medarbetare:

Michel Abou Rjeili

Elevassistent, språkresurs

michel.abourjeili@lapplands.se

Magdalena Ahnqvist Olsson

Magdalena Ahnqvist Olsson

Utbildningsledare högskola & universitet

070-381 83 15

magdalena.ahnqvist-olsson@lapplands.se

Ann-Sofie Backman-Jonasson

Utbildningsadministratör

010-143 72 11

ann-sofi.backman-jonasson@lapplands.se

Ingela Blomstam

Rektor/Lärcentrachef

072-215 35 02

ingela.blomstam@lapplands.se

Göran Eriksson

Göran Eriksson

Lärare SFI

073 – 809 91 03

sven-goran.eriksson@lapplands.se

Mona-Lisa Gramner

Mona-Lisa Gramner

Lärare vård och omsorg

072-247 19 46

mona-lisa.gramner@lapplands.se

Carina Grape Thyni

Carina Grape Thyni

Lärare/specialpedagog

010-143 72 14

carina.grape-thyni@lapplands.se

Cecilia Johansson

Cecilia Johansson

Lärare SFI

073-82 13 566

cecilia.johansson@lapplands.se

Marita Johansson

Marita Johansson

Lärare SFI

marita.johansson@lapplands.se

Jenny Larsson

Jenny Larsson

Lärare SVA/SFI

073-821 37 89

jenny.larsson@lapplands.se

Ulla Larsson

Ulla Larsson

Lärare barnskötarutbildning

073-079 07 39

ulla.larsson@lapplands.se

Carin Lindberg

Carin Lindberg

Lärare SFI

carin.lindberg@lapplands.se

Emelie Lundberg

Emelie Lundberg

Vårdlärare

073-062 82 42

emelie.lundberg@lapplands.se

Marianne Nilsson

Studie- och yrkesvägledare för Lärvux, SFI, grund- & gymnasiekurser

070-395 99 69

marianne.nilsson@lapplands.se

Pia Nyberg

Pia Nyberg

Utbildningsledare Yrkesvux, projekt

070-190 09 83

pia.nyberg@lapplands.se

Nicoleta Radoi

Nicoleta Radoi

Lärare SFI + SVA

070-988 31 11

nicoleta.radoi@lapplands.se

Maria Rosenling

Maria Rosenling

Lärare SFI

070-988 31 11

maria.rosenling@lapplands.se

Inger Ryytty

Inger Ryytty

Lärarassistent

070-988 31 11

inger.ryytty@lapplands.se

Ann-Helen Stefansson

Ann-Helen Stefansson

Lärare SFI

ann-helen.stefansson@lapplands.se

Magnus Svarvare

Magnus Svarvare

Lärare matematik

magnus.svarvare@lapplands.se

Erik Söderlund

Erik Söderlund

Lärare svenska och engelska

erik.soderlund@lapplands.se

Linnèa Törmänen Spasskaya

Linnèa Törmänen Spasskaya

Vårdlärare

072-248 12 06

linnea.tormanen@lapplands.se

Carina Wennberg

Studie- och yrkesvägledare för yrkesutbildningar

010-143 72 12

carina.wennberg@lapplands.se

Lise-Lotta Wennström

Utbildningsadministratör

010-143 72 13

lise-lotta.wennstrom@lapplands.se

Annegret Wiegel

Studiecoach

072-247 07 72

annegret.wiegel@lapplands.se

Anette Ömalm

Utbildningsledare YH Bergmaterialingenjör

0971-173 61

073-093 55 63

anette.omalm@lapplands.se