Kontakta oss

Du är välkommen att besöka oss, ringa eller maila vid frågor och funderingar.

Du hittar oss på: Storgatan 57 96231 Jokkmokk            

 

             

Rektor
Klas Bergman

0971-172 31
070-571 72 31
klas.bergman@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150       

Administratör
Ann-Kristin Älgamo


0971-172 30
ann-kristin.algamo@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150  

Studie- och Yrkesvägledare
Wivi-Anne Mulk


0971-172 34
vivi-anne.mulk@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Kurator
Johanna Enlund

0971-172 18
070-319 78 56
johanna.enlund@jokkmokk.se

 JPG image, 69 x 104

Skolsköterska
Camilla Andersson


072-554 90 25
camilla.andersson@jokkmokk.se

 JPG image, 100 x 150

Specialpedagog
Ann-Christine Gunnarstedt


0971-172 21
ann-christine.gunnarstedt@lapplands.se

JPG image, 100 x 150

Handledare Fjärrundervisning
Helena Karlsson
Mentor IMS17ROSA

070-362 33 77
helena.karlsson@lapplands.se 

 JPG image, 100 x 150

Elevboende ansvarig
Johan Agetoft


070-387 81 45
johan.agetoft@jokkmokk.se