Lärare

 

Kristin Amundsson
Mentor SA17. NA17
Undervisar i svenska och historia
0971-172 73


kristin.amundsson@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150          

Martin Andersson
Mentor TE15
Undervisar i teknik, kemi och biologi
0971-173 00
070-691 53 82

martin.andersson@lapplands.se

   JPG image, 100 x 150

Per Carlsson
Undervisar i Web, Matematik,
Data
Data ansvarig
0971-172 36
per.carlsson@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Stefan Hedlund
Mentor EE15ELT
Undervisar i Eldistribution

0971-172 43
stefan.hedlund@lapplands.se

   JPG image, 100 x 150

Monica Asplund
Mentor IMS17ROD
Undervisar i Samh., Geografi
Kommunikation, Psykologi
0971-172 83
monica.asplund@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Lisa Jonsson
Mentor SM17
Undervisar i slöjd

0971-172 67
lisa.jonsson@lapplands.se

   JPG image, 100 x 150

Mats Karström
Undervisar i Naturkunskap, Politik
och hållbar utveckling

0971-173 00
mats.karstrom@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Jan-Erik Kuoljok
Mentor SM16
Undervisar i Slöjd, Samiska

0971-172 67
jan-erik.kuoljok@lapplands.se

   JPG image, 100 x 150

Karla Mattsson

Undervisar i vårdämnena
0971-172 83

karla.mattsson@lapplands.se

 

Jan Erik Länta
Undervisar i Idrott och Hälsa
och Matematik


jan-erik.lanta@lapplands.se

 

Egon Lomakka
Undervisar i Svets, Cykel, Fordon
och Teknik

070-843 25 72
egon.lomakka@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Fredrik Andersson
Mentor VO16, VO17
Undervisar i vårdämnen


fredrik.andersson@lapplands.se

  

Emma Nilsson
Mentor IMS17ROSA
Undervisar i Sv som andraspråk

0971-172 38
emma.nilsson@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Björn Nordkvist
Mentor NA16, TE16
Undervisar i Matematik, Fysik

0971-173 00
bjorn.nordkvist@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Hans Palmgren
Mentor EE16ELT
Undervisar i Elämnen även på
Yrkeshögskolan
0971-172 43
hans.palmgren@lapplands.se

 JPG image, 100 x 150

Solbritt Segerström
Mentor IMS17VIT
Undervisar i Sv som andraspråk

0971-172 38
solbritt.segerstrom@lapplands.se 

  JPG image, 100 x 150

Elis Strand
Mentor EE16ENE
Undervisar i Vattenkraft och 
Musik

0971-172 43
elis.strand@lapplands.se 

 JPG image, 106 x 142

Lars Thomsen
Mentor EE17
Undervisar i El och Teknik
Thomsens Dokument

0971-172 43
lars.thomsen@lapplands.se

  JPG image, 100 x 150

Jerry Tjärnlund
Undervisar i El, även på
Yrkeshögskolan
0971-172 43
Ny Formelsamling
jerry.tjarnlund@lapplands.se 

 

Jonas Wiandt
Mentor SA16, EK16
Undervisar i Samhällskunskap,
Sociologi och Entreprenörskap
070-373 32 76
jonas.wiandt@lapplands.se

  JPG image, 100 x 150

Liliana Ramirez
Undervisar i Spanska



liliana.ramirez@lapplands.se

 

Eva Öhlund
Undervisar i  Engelska, Tyska
och Entrprenörskap

0971-172 32
eva.ohlund@lapplands.se 

  JPG image, 100 x 150

Elizabeth Carlsson
Mentor SA15
Undervisar i Engelska


elizabeth.carlsson@lapplands.se

 

Agneta Almqvist
Mentor IMS17GRON

Specialpedagog

agneta.almqvist@lapplands.se

 

Soghra Barbari
Mentor IMS17GUL
Undervisar i Dari och Persiska
Studiehandledning

0971-172 83
soghra.barbari@lapplands.se

 

Majbritt Cullsberg
Mentor IMS17GRON
Undervisar i Engelska och 
Sv. som andraspråk


majbritt.cullsberg@lapplands.se

 

Ida Jansson
Mentor NA15
Undervisar i Matematik,
Fysik

0971-173 00
ida.jansson@lapplands.se

 

Christine Jonsson
Mentor IMS17VIT
Undervisar i Matematik, So och
NO

christine.jonsson@lapplands.se

 

Marja Labba
Mentor SM16
Undervisar i samiska


0971-172 32
marja.labba@lapplands.se

 

Saadia Seraj
Mentor IMS17ROD
Undervisar i Arabiska och resurs
på hemspråk.

0971-172 83
saadia.seraj@lapplands.se

 

Néa Sundstedt
Undervisar i Estetisk verksamhet



nea.sundstedt@lapplands.se

 

Merja Tyrväinen
Undervisar i Idrott och Hälsa



merja.tyrvainen@jokkmokk.se

 

Catarina Siljelöf
Mentor IMS17GUL
Undervisar i Sv som andraspråk,
historia och religion

catarina.siljelof@lapplands.se

 

Gudrun Andersson
Mentor GS14, GS15 GS17
Undervisar på gymnasiesärskolan


gudrun.andersson@lapplands.se