Kontakta oss

Vi har semesterstängt på expeditionen åter 3/8-2020

Vår Rektor Inger Hieta nås på jourtid tisdagar och onsdagar 10.00-12.00 telefon 073-0500305

Kontaktinformation

Telefon 0978- 121 53
Postadress: Box 73
                    984 32 Pajala
Besöksadress: Biblioteksvägen 1
                        984 32 Pajala

Ni kan maila oss på: lgpajala@lapplands.se

Skolledning

Inger Hieta

Rektor Lappland Gymnasium Pajala

0978-12801

+4673- 0500305

inger.hieta@lapplands.se

Expeditonen

Anna Waara Kalla

Skoladministratör

0978-121 53

072 539 96 30

anna.waarakalla@lapplands.se

Bild av läraren Karl-Erik Malmberg

Karl-Erik Malmberg

Lärare, Schemaläggare

0978-128 67

+4672-506 84 89

ke.malmberg@lapplands.se

Per Nyberg

Fjärrhandledare

0978- 128 78

072-539 19 42

per.nyberg@lapplands.se

EHT

Bild av specialpedagog Susanne Niemi

Susanne Niemi

Specialpedagog

0978-12869

+4672-506 84 91

susanne.niemi@lapplands.se

Solveig Nygård

Elevhälsochef

+4672-53 91 890

solveig.nygard@lapplands.se

Bild på Skolsköterskan Maria Johansson

Maria Johansson

Skolsköterska

0978-12160

+4670-233 39 82

maria.johansson@lapplands.se

SYV StudieYrkesVägledare, Sarah Fischer Waara Föräldraledig

0978-128 56

+4672-539 19 24

Johanna Perttu Uusitalo

Skolkurator

0978-12336

+4672-539 18 57

johanna.perttu-uusitalo@lapplands.se

Ann-Britt Jauhojärvi

Kurator

0978- 12216

072-1603056

ann-britt.jauhojarvi@lapplands.se

______________________

Senaste uppdaterad: 2019-09-26