Kontakter

Personal


 Logga Lapplands Lärcentra

Besöks- och postadress:
Lapplands lärcentra
Kyrkogatan 8A
962 31 Jokkmokk

 

Telefon:
0971-173 72
0971-107 34 (fax), 
E-post: 
larcentra.jokkmokk@lapplands.se

Marie Kuoljok rektor Jokkmokk

Rektor/chef
Marie Kuoljok
marie.kuoljok@lapplands.se 
0971-173 71, 070-601 73 71

Britt Karlsson Studievägledare Jokkmokk
 

Utbildningsledare/SYV
Britt Karlsson
britt.karlsson@lapplands.se
0971-173 70, 070-602 17 37

Moncia Wennberg utbildningsledare
Utbildningsledare / YH samordnare
Monica Wennberg
monica.wennberg@lapplands.se 
0971-173 63, 070-61 971 77

Elisabeth Olsson utbildningsadministratör Jokkmokk

Utbildningsadministratör
Elisabeth Olsson
elisabeth.ohlsson@lapplands.se
0971-173 72, 070-32 173 72

Martin Rippert IT-tekniker

IT-tekniker
Martin Rippert
martin.rippert@lapplands.se 
0971-173 74

Kirsten Andresen lärare lärvux Jokkmokk
 

Lärare Lärvux
Kirsten Andresen
kirsten.andresen@lapplands.se
0971-173 77

Lärare SFI
Susanne Andersson
susanne.andersson@lapplands.se 
0971-173 53

Pia Ulvebrink lärare SFI

Lärare SFI
Pia Ulvebrink
pia.ulvebrink@lapplands.se 
0971-173 67
Karin Thelin Sandling lärare SFI, SVAS och vux Jokkmokk
Lärare SFI, SVAS,
Svenska, Engelska  
Karin Thelin Sandling
karin.thelin-sandling@lapplands.se
0971-173 78

Rickard Mattsson handledare projekt Kompetens och samverkan LC Jokkmokk

Handledare Kompetens och samverkan
Rickard Mattsson
rickard.mattsson@lapplands.se 
0971-173 50

Maria-Therese Asplund Assistent SFI Jokmokk

Assistent SFI
Maria-Therese Asplund
maria-therese.asplund@lapplands.se

Ann-Katrin Stokke Assistent SFI Jokkmokk

Assistent SFI
Ann-Katrin Stokke
ann-katrin.stokke@lapplands.se

 

Lärare SFI
Marietta Ström
marietta.strom@lapplands.se

 Inga-Lill assistent SFI lärare engelska grund

Assistent SFI/Lärare eng grund
Inga-Lill Älmeros
inga-lill.almeros@lapplands.se 
0971-173 58

 

   

 

 
Skriv ut