Kontakt

Lapplands Lärcentra Gällivare

Bolagsvägen 3 Malmberget
Postadress:
Lapplands lärcentra
Box 502
983 25  MALMBERGET

E-post: larcentra.gallivare@lapplands.se

Eva Alriksson

Lärare SFI

0970-81 83 84

eva.alriksson@lapplands.se

Lars Alriksson

Lärare SH, HI, GE, FS

0970-81 83 84

070-985 60 70

lars.alriksson@lapplands.se

Ann-Christine Apelqvist

Lärare SV, EN

0970-81 83 93

ann-christin.apelqvist@lapplands.se

Ann-Sofie Backman-Jonasson

Utbildningsadministratör

0970-81 83 92

ann-sofi.backman-jonasson@lapplands.se

Galina Batkova

Lärare VO samt studiehandledare

072- 248 13 42

galina.batkova@lapplands.se

Ingela Blomstam

Rektor/Lärcentrachef

072-215 35 02

ingela.blomstam@lapplands.se

Göran Eriksson

Lärare:SFI

0970-81 83 84

sven-goran.eriksson@lapplands.se

Magdalena Forsman

Projektmedarbetare:Jobb i sikte

070-484 60 20

magdalena.forsman@lapplands.se

Mona-Lisa Gramner

Lärare VO

0970-818650

072-247 19 46

mona-lisa.gramner@lapplands.se

Irene Grusmark

Lärare SFI

0970-818384

irene.grusmark@lapplands.se

Marika Hennix

Lärare:SFI

0970-81 83 84

marika.hennix@lapplands.se

Margareta Jönsson

Lärarassistent Lärvux

0970-81 82 38

margareta.jonsson@lapplands.se

Nathalie Kärr

Studie- och yrkesvägledare

070-988 31 11

nathalie.karr@lapplands.se

Päivi Kääriä

Lärare Lärvux

0970-81 87 78

paivi.kaaria@lapplands.se

Pia Nyberg

Projektmedarbetare:Dua+ , utbildningsled. Yrkesvux

070-190 09 83

pia.nyberg@lapplands.se

Ellen Olsson

Lärare:SVA grund

0970-81 83 93

ellen.olsson@lapplands.se

Nicoleta Radoi

Lärare SFI + SVA

nicoleta.radoi@lapplands.se

Inger Ryytty

Lärarassistent

0970-81 83 84

inger.ryytty@lapplands.se

Isak Skum

Lärare: Matematik

0970-81 83 84

isak.skum@lapplands.se

Kontakt

Petra Stålnacke

Utbildningsledare YH

070-254 07 73

petra.stalnacke@lapplands.se

Linnèa Törmänen Spasskaya

Studiehandledare

072-248 12 06

linnea.tormanen@lapplands.se

Linda Viksten

Studiecoach

072-247 07 72

linda.viksten@lapplands.se

Anna Viltok

Utbildningsledare Högskoleutbildningar

070 38 183 15

anna.viltok@lapplands.se

Carina Wennberg

Studie- och yrkesvägledare, Gällivare

0970-81 87 61

carina.wennberg@lapplands.se

Lise-Lotta Wennström

Utbildningsadministratör

0970-81 88 45

lise-lotta.wennstrom@lapplands.se