Kontakter

Det är vi som jobbar i Jokkmokk!

 

Besöks- och postadress:
Lapplands Lärcentra
Kyrkogatan 8A
962 31 Jokkmokk

Telefon: 0971-173 72

E-post: larcentra.jokkmokk@lapplands.se

Marie Kuoljok

Lärcentrachef / rektor

0971-173 71

070-601 73 71

marie.kuoljok@lapplands.se

Bild på Elisabeth Ohlsson utbildningsadministratör

Elisabeth Ohlsson

Utbildningsadministratör

0971-173 72

070-321 73 72

elisabeth.ohlsson@lapplands.se

Kristina Unga Bäckman

Studie- och yrkesvägledare / Utbildningsledare YH VKT

0971-173 74

070-331 73 78

krstina.unga-backman@lapplands.se

Britt Karlsson, studie och yrkesvägledare

Britt Karlsson

Studie- och yrkesvägledare / Utbildningsledare

0971-173 70

070-602 17 37

britt.karlsson@lapplands.se

Rickard Mattsson handledare

Rickard Mattsson

Handledare Kompetens och samverkan / Assistent SFI

0971-173 50

rickard.mattsson@lapplands.se

Kirsten Andresen lärare Lärvux

Kirsten Andresen

Lärare Lärvux

0971-173 77

kirsten.andresen@lapplands.se

Susanne Andersson

Lärare SFI och SVA grund / SO-samordnare

0971-173 53

susanne.andersson@lapplands.se

Karin Thelin Sandling, lärare SFi, SVAS, svenska och engelska

Karin Thelin Sandling

Lärare SFI, SVAS, Svenska och Engelska

0971-173 78

karin.thelin-sandling@lapplands.se

Marietta Ström

Lärare SFI och Matematik grund

0971-173 58

marietta.strom@lapplands.se

Pia Ulvebrink

Lärare SFI / Studiecoach

0971 - 173 67

pia.ulvebrink@lapplands.se

Maria-Therese Asplund

Assistent SFI

maria-therese.asplund@lapplands.se

Inga-Lill Älmeros

Assistent SFI / Lärare Engelska grund / Handledare Studiehörnan

0971-173 58

inga-lill.almeros@lapplands.se

Ann-Katrin Stokke assistent SFI

Ann-Katrin Stokke

Assistent SFI

ann-katrin.stokke@lapplands.se

Monica Wennberg, Yh samordnare / Utbildningsledare

Monica Wennberg

Utbildningsledare / Yh samordnare

0971-173 63

070-619 71 77

monica.wennberg@lapplands.se